genç bilişim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

genç bilişim

paylaş sende

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konuya puan ver

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
feyyazbjk
üye
üye
feyyazbjk
nerelisin? :
Lakap :
Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Vide
MesajKonu: Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 10:33 pm

Pardus Nedir? Pardus, TÜBİTAK-UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) bünyesinde yürütülen bir işletim sistemi geliştirme projesidir. Pardus açık kaynak kodlu ve GPL (GNU Genel Kamu Lisansı) ile dağıtılan bir özgür yazılımdır. Bu işletim sistemi adını, Anadolu kaplanı olarak bilinen aslan ve kaplan karışımı bir yaratığa benzeyen PARDUS anadolu Kaplanından almıştır

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) R_0exejbhzgmzbyhit6cjm

Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu Lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kullanıcılara ulaştırılabiliyor.
Güncellenmiş ara sürümler, Türkiye'ye özgü ya da soyu tehlikede hayvanların Latince isimlerini sürüm adı olarak taşıyorlar. Pardus 2007.2, ismini Orta Asya'dan Anadolu'ya Türkleri takip eden Karakulak'ın bilimsel adından aldı

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Caracalcaracal

Özgür yazılımlar kullanıcılarına diledikleri gibi çalıştırma, çoğaltma, inceleme ve değiştirme, ve yeniden dağıtma özgürlüklerini koşulsuz olarak verirler. Bu özgürlükler sayesinde kapalı kodlu ve sahipli yazılımlara göre daha fazla güvenlik, esneklik ve tasarruf sağlarlar.
Pardus 2007, proje kapsamında 18 Aralık 2006 tarihinde yayımlanan işletim sistemi sürümüdür. Tek bir CD ile kısa sürede ve kolayca işletim sistemi ve çok sayıda yazılım paketi sisteme kurulur, hızla ve kolayca üretken hale gelinir.
Pardus kullanmak için nedenleri merak ediyorsanız burada bazı yanıtlar bulabilirsiniz. Pardus 2007'nin size neler sağlayacağını görmek için bu sayfadaki ekran görüntüsü ve videolara göz atabiliriniz.

Pardus işletim sistemini TÜBİTAK'İN sitesinden üçretsiz olarak indirebilirsiniz.

Surprised Pardus Surprised TÃœBÄ°TAK/UEKAE Surprised

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x1024 and weights 130KB.
Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Pardus-1.0

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Pardus--Masaustu-1

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) 28
feyyazbjk
üye
üye
feyyazbjk
nerelisin? :
Lakap :
Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Vide
MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 10:35 pm

Microsoft ve Bill GATES abimize Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Smile bağlı kalmamak ve daha fazla zengin etmemek için için pardusu kullanıyorum.Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi) Smile İsterseniz TÜBİTAK'dan Pardus CD sini üçretsiz olarak alabilirsiniz.

Ben bu işletim sistemini herkese tavsiye ederim.Microsoft işletim sistemlerine rakip bir işletim sistemindir.En az XP kadar iyidir ve Xp ye uyumlu programlar ve donanımlar PARDUS'ada uyumludur. Üstelik Türk bilim adamlarının bir projesidir.

Pardus İşletim Sistemi (Türk İşletim Sistemi)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası