genç bilişim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

genç bilişim

paylaş sende

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konuya puan ver

türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
asi_genç_07
üye
üye
asi_genç_07
nerelisin? : antalya
Lakap :
türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR Vide
MesajKonu: türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 2:22 pm

Eğitimin, anaokulu sıralarından lisansüstü çalışmalara kadar büyük bir yelpazede ele alınması gerektiği inancıyla Türkiye'nin bu alandaki en büyük kuruluşlarından biri haline gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı, 1998 yılında kurulan Bahçeşehir Üniversitesi ile zincirin son halkasını da tamamladı.
İlk olarak İstanbul'un Bahçeşehir ilçesinde kurulan Bahçeşehir Üniversitesi, 2006-2007 akademik yılında tüm fakültelerini hayatın tam içine, kültür, sanat ve iş dünyasının buluşma noktası olan Beşiktaş ilçesine taşıdı. Eğitim felsefemizin bir göstergesi olarak eskiyle yeniyi, gelenekselle moderni, bilimle yaşamı birleştirecek biçimde tasarladık kampüsümüzü. Tarihi dokuya zarar vermeden teknolojik olanaklarla donatılan binalarımız, öğrencinin en yeni eğitim teknolojileriyle bir yandan eğitim alırken bir yandan uygulamalar yapmasını, yaratıcılığının sınırlarını zorlamasını sağlıyor. Bilimsellik sınırlarını aşmadan düşünmeyi, başkalarının hak ve özgürlüklerine saygılı olmayı elden bırakmadan özgür olmayı, ulusal kültürümüzü yaşatarak evrensel olmayı öğretiyoruz. Topluma, çevreye, dünyaya en temelinde evrene saygılı bireyler yetiştiriyoruz. Uygulama alanları farklı olsa da fakültelerimizin her biri farklı projelerle bu değerleri aşılıyor öğrencilerimize: Mühendisler güneş enerjisiyle çalışan arabalar üretiyor, robotlar tasarlıyor; beşeri bilimlerle uğraşan öğrencilerimiz gönüllü sosyal duyarlılık projelerine katılıyor, genç yönetici adaylarımız sürdürülebilirlik üzerine kafa yoruyor. Tüm bunlar disiplinlerarası bir yaklaşımla çeşitli fakülte öğretim görevlileri tarafından destekleniyor. Eğitim felsefemizde söylediğimiz herşeyi projelerle hayata geçiriyoruz, uygulama alanları yaratıyoruz.
Türkiye'nin yeni binyılda, yeni teknolojilere açık insan kaynağına ihtiyacı var. Biz bu topluma liderler ve bilginin sınırlarını yeniden tanımlayan bireyler yetiştiriyoruz. Yurtdışı üniversite bağlantılarımız, uluslararası kriterlere uygun eğitim müfredatımız ve teknolojik altyapımız sayesinde dünyanın her yerinde geçerli bir diploma sunuyoruz. Öğrencilerimizin lisans eğitimlerinin bir bölümünü yurtdışında bir üniversitede geçirebilmeleri amacıyla dünyanın dört bir tarafındaki üniversitelerle anlaşmalar imzalıyoruz. Yabancı dil öğrenmenin öğrenci için bir sorun değil, tatlı bir deneyim olması için İngilizce Hazırlık Okulu ile sınırlamıyoruz eğitimi. Dileyen öğrenci İngilizce hazırlık programını yurtdışında anlaşmalı bir kurumda alabiliyor.
Uluslararası bir üniversite olmayı ve mezunlarımıza her yıl yeni yurtdışı olanaklarını sunmayı amaçlıyoruz. Yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünya ülkelerinde kabul gören bir diploma yeterli değil bizim için. Mezunlarımızın global arenada iş olanaklarına kavuşmasını sağlamak için yeni projeler üretiyoruz.
Eğitim sistemimiz salt bilgi üretmek ve kullanmakla sınırlı değil. Sistemimizin en önemli özelliklerinden birisi, öğrencinin hangi bölümden olduğuna bakılmaksızın seçimine sunulan genel eğitim dersleri. Uygarlık tarihinden müzik kültürüne, İtalyanca'dan Bilim Felsefesi'ne, Politik Psikoloji'den İstanbul'u İstanbul aşığı üstadlardan dinleyebileceğiniz İstanbul dersine kadar geniş bir yelpazemiz var. Bölüm derslerini aksatmadan her alanda donanımlı bir eğitim almak böylece mümkün oluyor.Öğrencilerin çok çeşitli alanlarda çalışmasına ve sevdikleri konularda uzmanlaşmalarına olanak tanımak üzere 6 fakültemiz var. Fen-Edebiyat, Mimarlık ve Tasarım, Hukuk, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler ve İletişim Fakülteleri'nin her biri, Türkiye'nin en değerli öğretim kadrolarıyla zenginleşiyor. Araştırma ve projelere verdiğimiz destek, Türkiye'nin en değerli öğretim görevlilerinin yanı sıra, yeni mezun olup Türk yükseköğretim sistemine kazandırmayı amaçladığımız öğretim elemanlarının gelişimine katkıda bulunuyor. Genç akademisyen adaylarımızı, doktora çalışmalarını yurtdışında sürdürmeleri ve bu coğrafyaya dünyanın dört bir yanından bilgi ve deneyim aktarmaları için yurtdışı üniversitelere yolluyoruz. Biz eğitim kadrolarının eğtimine önem veriyoruz.
Bahçeşehir Üniversitesi'nde 396 tam zamanlı ve 140 yarı zamanlı olmak üzere toplam 536 öğretim elemanı görev yapmaktadır. 4809 lisans, 1519 önlisans, 1380 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 7708 öğrencisi vardır. Öğrencilerin %23'ü burslu okumaktadır. Toplam mezun sayısı 2605'dir.
Toplumsal duyarlılığımız öğrencilerimizle sınırlı değil. İstanbul'lu ve Beşiktaş'lı bir üniversite olarak çevremizi de eğitmekle görevlendirdik kendimizi. Dünyanın İstanbul'u yeni bir gözle tanımasına katkıda bulunmak üzere İstanbul 2010 Kültür Başkenti projelerinde yer alıyoruz. Bir yandan da toplumun tüm kesimlerini bilimsel, tarafsız, açık ve katılımcı bir tutum içinde değerli akademisyenler ve konuşmacılarla buluşturduğumuz Toplum Akademisi'ni sürdürüyoruz.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA
DÜNYANIN İLK 500 ÜNİVERSİTESİ ARASINDA OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ.
hidrojen
moderatör
moderatör
hidrojen
nerelisin? :
Lakap :
MesajKonu: Geri: türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR Icon_minitimeSalı Şub. 17, 2009 8:44 pm

paylaşım için teşekkürler arkadaşım
tatlifer
moderatör
moderatör
tatlifer
nerelisin? : Adanalı
Lakap : şekerr...
MesajKonu: Geri: türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR Icon_minitimePtsi Mart 23, 2009 12:28 pm

paylaşım için saollllll
sulehilal2
moderatör
moderatör
sulehilal2
nerelisin? : adana
Lakap :
MesajKonu: Geri: türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR Icon_minitimePaz Nis. 19, 2009 10:39 am

thanks cnm pylşm içün

türkiye avrupa birliği lisanslı tek ünüversitesi.BAHÇA ŞEHİR

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası